top of page
Brushing the Fur

HIGIENA

Psy mieszkają z nami pod jednym dachem. Coraz częściej mają wstęp do naszych sypialni i innych pomieszczeń, z kuchnią i jadalnią włącznie. Dlatego utrzymanie naszych czworonożnych przyjaciół w dobrym zdrowiu i estetycznym wyglądzie staje się coraz ważniejsze.

 

 

 

 

 

To zależy od tego, jakiego masz psa. Przy doborze koniecznych zabiegów musisz wziąć pod uwagę:

  • rodzaj włosa (sierści) Twojego pupila,

  • środowisko, w jakim żyje,

  • skłonności do alergii.

Zabiegi pielęgnacyjne nie dotyczą tylko psów rasowych. Są także niezbędne w utrzymaniu mieszanych ras o konkretnym rodzaju włosa.
Każdy rodzaj włosa wymaga innych zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre psy potrzebują tylko czesania, inne – trymowania, jeszcze inne – strzyżenia.
Wszystkie zabiegi służą nie tylko eleganckiemu wyglądowi Twojego przyjaciela, lecz także oczyszczaniu jego skóry z martwych włosów i jej odświeżaniu.

Jakich zabiegów potrzebuje twój pies?

WSKAZÓWKI PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ

UNIERUCHOMIENIE

Przytrzymaj psa na krótką chwilę, tak aby nie uciekł. Za prawidłowo wykonane ćwiczenie daj pupilowi nagrodę – jego ulubiony smakołyk. Wykonaj to ćwiczenie kilkakrotnie.

STANIE NA STOLE

Delikatnie postaw psa na stole. Jeśli będzie spokojnie stał, daj mu w nagrodę smakołyk.

WSTAWIANIE DO WANNY

Delikatnie wstaw psa do pustej wanny i pozostaw na chwilę. Jeśli będzie się spokojnie zachowywał, daj mu nagrodę.

CZESANIE

Co jakiś czas czesz swojego pupila. Stopniowo wydłużaj czas tego zabiegu. Pamiętaj, żeby czesać także pachy, pachwiny, brzuch, miejsca za uszami i pysk. Spokojne zachowanie nagradzaj smakołykami.

SUSZENIE

Przyzwyczajaj swojego psa do suszarki. Włącz suszarkę, podmuch nie powinien być gorący. Początkowo trzymaj ją w dużej odległości od psa, a za spokojne zachowanie nagradzaj go smakołykami. Stopniowo zmniejszaj odległość między suszarką a psem. Na koniec powoli skieruj suszarkę w jego stronę (najlepiej na tylną cześć ciała). Pamiętaj o nagrodzie!

ŁAPKI I USZY

Delikatnie masuj, dotykaj i głaszcz łapy oraz uszy Twojego pupila. Pamiętaj także o opuszkach i skórze między palcami. Nagradzaj psa za spokojne zachowanie.

OCZY

Delikatnie przytrzymaj głowę psa i przemyj mu oczy – na początku suchym wacikiem, a później nowym wacikiem nasączonym przegotowaną wodą.

bottom of page